BİLAL ÖZCAN YAZDI: CANISI NEDEN ÖLDÜ?

GAZETECİ BİLAL ÖZCAN, 'CANISI' VE DİĞER PEK ÇOK ŞARKIYLA MİLYONLARIN SEVGİSİNİ KAZANAN İBRAHİM ERKAL'IN BEYİN ÖLÜMÜNÜN GERÇEKLEŞMESİNİN ARDINDAN YAZDI.
detaylar için tıklayın

ÜYE GİRİŞİ

Kullanıcı Adı
Şifre

TRANS GÜZELLİK YARIŞMASI NE ZAMAN

CAĞLA AKALIN ANGEL OF TURKEY TRANS GÜZELLİK YARIŞMASI'NIN KURUCUSU ASYA DİLOVAN İLE BU SENE ÜÇÜNCÜSÜ DÜZENLENECEK YARIŞMAYI KONUŞTU.
detaylar için tıklayın
ARAMA
TACİZCİ ÜNLÜ KİM ?

14 YAŞINDAKİ KIZIN BABASI MÜZİK ŞİRKETİNİ BASTI VE AVAZI ÇIKTIĞI KADAR BAĞIRDI: KIZIMI SANA YEDİRMEM! GÖLGE KADIN'IN BU YAZISI KIYAMET KOPARTACAK!.
detaylar için tıklayın
DİZİ
POLİSİ
dizi polisi DİZİ POLİSİ YAZIYOR: MERYEM UZERLİ KOCASI ÖLMÜŞ DUL KADINLARA BENZEMİŞ!
SARIŞIN, GÜZELLER GÜZELİ, AMA BİR O KADAR DA SERT VE ELİ COPLU 'DİZİ POLİSİ' DİZİLERDE BEĞENDİKLERİNİ VE BEĞENMEDİKLERİNİ TEK TEK YAZDI... BAKIN 'DİZİ POLİSİ' K...
ANKET
2016-2017 SEZONUNUN ŞAMPİYONU KİM OLUR?
GALATASARAY
BEŞİKTAŞ
KONYASPOR
FENERBAHÇE
BURSASPOR
TRABZONSPOR
BAŞAKŞEHİR
OSMANLOSPOR

'VÜCUDUMDA BİR CANLI BOMBAYLA YAŞAYAMAZDIM'

09 Kasım 2012 13:03

Geçtiğimiz yıl meme kanseri teşhisi konulan ve tedavi sürecinin ardından hastalığı yenen Nilüfer, yaşadıklarını anlattı.

Hastalık sürecinde yaşadıklarını detaylarıyla anlatan Nilüfer şöyle konuştu:

"1 yıl önce Eylül ayında küçük bir lekelenme gördüm çamaşırımda. Önemsemedim, yoğun olduğum bir dönemdi. Konserlerim vardı zaten. Ama bir süre sonra tekrarladığını gördüm. Rutin kontrole gittiğimde laf arasında bu şikayetimi de dile getirdim. Doktorum da 'bunu inceleyelim' dedi ve beni bir cerraha yönlendirdi. Tetkikler yapıldı, ultrason çekildi. Ultrasonda çok rahatsız edici bir şey görünmedi. Daha sonra mamografi çekildi.

GALİBA TATSIZ BİR ŞEYLER VAR'

 Orada bir kaç küçük belirti görülünce değişik pozlarda yeniden mamografi çekildi. O an 'galiba tatsız bir şey var' dedim ben. Ben zaten ilk lekelenmeyi gördüğümde internette bu konuyu araştırdım. En düşük ihtimal meme kanserine veriliyordu. Başka sebeplerin de böyle bir duruma sebep olacağı yazıyordu. O yüzden çok da fazla kendime kondurmamıştım ancak 'bunu araştırmamız lazım' dediklerinde 'bu işte iyi gitmeyen bir şeyler var' dedim kendi kendime ve moralim bozuldu. Daha sonra yine mamografi çekildi. Ancak yine net bir şey görünmedi. Süt kanalında bir şeylerin olduğu fark edildi ama tam teşhis koymak için biyopsi yapılması gerekiyordu. (iğne biyopsisi) Randevu verdiler, bunlar benim için çok ürkütücü şeylerdi.

Sağlıkla ilgili konularda korkak biri olduğunu belirten ünlü sanatçı, sözlerine şöyle devam etti:

“Mamografiden sonra MR da çekmek istediler ama ben MR'a giremedim. Sinirlerim de bozulmuştu zaten. Hastalığım süresince bir kez ağladım, o da o gün ağladım." dedi. İhtimal üzerine bile alt üst oldum. Biyopsi sırasında hiç acı hissetmedim. Pozitif olmaya çalışarak, olayları sakin karşıladım. İşin ilginç yanı patoloji sonucunda da çok emin olunacak bir sonuç çıkmadı. Başka bir biyopsiye gerek duydular. O işlem biraz daha sıkıntılıydı. O tetkikin sonucunda ilk evre hatta sıfır evre denilebilecek bir kanser türü olduğu söylendi. 22 Ekim'de ameliyat oldum ve memem alındı. Çünkü oradaki kitlenin büyük olduğu ve sadece kitle alındığı takdirde de deformasyon olacağı söylendi bana. Ben bu konularda sağlamcıyım. Orada bir canlı bombayla yaşayamazdım. Nitekim de ameliyata girdim. Bundan da hiç bir rahatsızlık duymadım. Sadece ameliyattan çok korkuyordum

Çünkü küçüklüğümden beri astım hastasıyım ve aneztezi beni hep korkutmuştur.Süt kanalının dışında kalan dokuda da en büyüğü 4 mm olan küçük timörler vardı. Bu beklenen bir şeydi aslında. Ondan sonra da kemoterapi tartışması başladı. 

Bazı hocalar 'kemoterapiye gerek yok, 5 mm'nin altındaki tümörlere kemoterapi verilmiyor biz vermiyoruz' dediler. Bazı hocalar ise 'Evet 4 mm'lik bir timör ama agrasif ve kötü huylu bir timör türü. Başka bir durum olsa keyfinize bakın derdik ama bunu riske edemeyiz' dediler. Böyle farklı düşünceler çıkınca yurtdışında bir görüş alma kararına vardım. Orada gittiğim doktorda bana kemoterapi almam gerektiğini söyledi. Türkiye'ye döner dönmez kemoterapiye başladım."


Yorumlar

İLGİLİ HABERLER
DİĞER HABERLER
TUM-PLAJ-OZGE-OZPiRiNCCiYi-iZLEDi

TÜM PLAJ ÖZGE ÖZPİRİNÇCİ'Yİ İZLEDİ!

ÖZGE ÖZPİRİNÇCİ, BUĞRA GÜLSOY İLE BAŞROLÜ PAYLAŞTIĞI ‘ACI TATLI EKŞİ’NİN SETİNE VERİLEN ARAYI SEVGİLİSİ BURAK YAMANTÜRK’LE ÇEŞME’DE GEÇİRİYOR.
Bomba Dedikodu

H.ŞENDİL HAMİLE Mİ?

HATİCE ŞENDİL İLE BURAK SAĞYAŞAR, MAYIS 2015'TE EVLENMİŞTİ. HATİCE ŞENDİL'İN HAMİLE OLDUĞU İDDİASINA SAĞYAŞAR'DAN YANIT GELDİ.
Laf Ebesi

KENAN BU SEZON YOK

KENDİSİ İÇİN YAZILAN İKİ DİZİYİ BEĞENMEYEN KENAN İMİRZALIOĞLU ÖNÜMÜZDEKİ SEZON EKRANDA OLMAYACAK.
Tv Dizi Kazanı

DALIŞ HOCASINI DÖVDÜ

‘LEYLA İLE MECNUN’ DİZİSİNDE CANLANDIRDIĞI ‘ERDAL BAKKAL’ KARAKTERİYLE ADINDAN SÖZ ETTİREN CENGİZ BOZKURT, GEÇEN HAFTA TATİL İÇİN GİTTİĞİ ANTALYA’NIN KAŞ İLÇESİNDE KARAKO...

ARZU SABANCI'DAN FLAŞ ASLIŞAH ALKOÇLAR VE ÖZGE ULUSOY YORUMU!

DENSA HOLDİNG YÖNETİM KURULU BAŞKANI ÖMER SABANCI’NIN BÜYÜK OĞLU HACI SABANCI, YAKLAŞIK DÖRT SENEDİR ÜNLÜ MANKEN ÖZGE ULUSOY’LA AŞK YAŞIYOR. ORTANCA OĞLU HAKAN İSE BİR YI...

SERENAY YOLLARDA...

ÜNLÜ OYUNCU VE MODEL SERENAY SARIKAYA, REKLAM YÜZÜ OLDUĞU MAVİ'NİN ÇEKİMLERİ İÇİN YURTDIŞINA ÇIKTI.

HAFTANIN EN İYİ MEKANLARI