BİLAL ÖZCAN YAZDI: CANISI NEDEN ÖLDÜ?

GAZETECİ BİLAL ÖZCAN, 'CANISI' VE DİĞER PEK ÇOK ŞARKIYLA MİLYONLARIN SEVGİSİNİ KAZANAN İBRAHİM ERKAL'IN BEYİN ÖLÜMÜNÜN GERÇEKLEŞMESİNİN ARDINDAN YAZDI.
detaylar için tıklayın

ÜYE GİRİŞİ

Kullanıcı Adı
Şifre

TRANS GÜZELLİK YARIŞMASI NE ZAMAN

CAĞLA AKALIN ANGEL OF TURKEY TRANS GÜZELLİK YARIŞMASI'NIN KURUCUSU ASYA DİLOVAN İLE BU SENE ÜÇÜNCÜSÜ DÜZENLENECEK YARIŞMAYI KONUŞTU.
detaylar için tıklayın
ARAMA
TACİZCİ ÜNLÜ KİM ?

14 YAŞINDAKİ KIZIN BABASI MÜZİK ŞİRKETİNİ BASTI VE AVAZI ÇIKTIĞI KADAR BAĞIRDI: KIZIMI SANA YEDİRMEM! GÖLGE KADIN'IN BU YAZISI KIYAMET KOPARTACAK!.
detaylar için tıklayın
DİZİ
POLİSİ
dizi polisi DİZİ POLİSİ YAZIYOR: MERYEM UZERLİ KOCASI ÖLMÜŞ DUL KADINLARA BENZEMİŞ!
SARIŞIN, GÜZELLER GÜZELİ, AMA BİR O KADAR DA SERT VE ELİ COPLU 'DİZİ POLİSİ' DİZİLERDE BEĞENDİKLERİNİ VE BEĞENMEDİKLERİNİ TEK TEK YAZDI... BAKIN 'DİZİ POLİSİ' K...
ANKET
2016-2017 SEZONUNUN ŞAMPİYONU KİM OLUR?
GALATASARAY
BEŞİKTAŞ
KONYASPOR
FENERBAHÇE
BURSASPOR
TRABZONSPOR
BAŞAKŞEHİR
OSMANLOSPOR

ŞAHAN: “BERRAK’LA O OLAYDAN SONRA HİÇ GÖRÜŞMEDİM”

SAHAN-BERRAKLA-O-OLAYDAN-SONRA-HiC-GORUSMEDiM 27 Ekim 2012 17:32

Şahan’ın yeni “Recep İvedik” filmiyle ilgili söyledikleri, Altın Portakal’ın nasıl olması gerektiğine dair “paralı” görüşleri ve Berrak Tüzünataç’la yaşadığı unutulmaz teras olayına dair “Dikkatsizdim” açıklaması... Hepsi burada!

“Recek İvedik 4” ne zaman geliyor?

- Önümüzdeki yıl dördüncü İvedik çekilecek. Dördüncü film için yurtdışıyla bağlantılı bir şey düşünüyorum. Birkaç sahne yurtdışında geçecek. Yabancı yapımcılarla da konuşuyoruz. Amacımız bu kez Recep İvedik’i uluslararası bir komedi filmi haline getirmek. Borat’ta yakalanan başarı gibi.

“Eyvah” diyorum! Nasıl ki “Borat”ı Kazaklar hiç sevmedi, global Recep İvedik’ten de Türkler nefret edebilir. “Biz böyle değiliz” diye...

- Aslında Borat’taki Kazakistan daha çok masalsı bir yer gibiydi. Amerikalılar bu yüzden sevdi. Biz böyle bir şey yaparsak, olayın temelini daha çok kültürel farklılık üzerine kurarız. Onun komedisi olur.

Biz anlarız o esprileri ama yabancılara komik gelir mi?

- Yapmak, denemek lazım. Rahatım o konularda. Yapmadan sonucunu göremezsin. İniş çıkışlara hazırlıklıyım.

 

Ama artık belli bir konumdasın, risk almak istemeyebilir insan. “Umurumda değil” mi diyorsun?

- Hayır, o kadar şımarık yaklaşmıyorum. Ama bu kadar şey elde ettim, bunun bir amacı olması lazım. Kafamda kurduğum şeylere cesurca yönlenmeliyim.

NURİ BİLGE YA DA FATİH AKIN FİLMİNDE OYNAYABİLİRİM

İleride dramatik bir rolde görür müyüz seni?

- İsterim. Ama şu ana kadar genelde komedi filmlerinden teklif geldi. Başka birinin yazdığı komedide oynamak da istemem. Ama Nuri Bilge’nin, Fatih Akın’ın filminde dramatik bir rol olur, neden olmasın?

 

ALTIN PORTAKAL İSMİNİ DUYMADIĞIMIZ FİLMLERİN FESTİVALİ

 

Hülya Avşar’ın Altın Portakal jüri başkanlığını nasıl buldun?

- Popüler kültür isimlerinin jüri olmasını doğru buluyorum.

 

Bir filmi psikologlara izlettirmesine ne diyorsun?

- Kendi takdiri. Nasıl uygun gördüyse... Ama onun başkan olma fikrini doğru buldum. Keşke bu festivaller ismini hiç duymadığımız yönetmenler ve filmlerinin alkışlandığı, yine hiç tanımadığımız oyuncuların sahneye çıkıp sosyal mesajlar verdiği yerler olmaktan çıksa!

 

Altın Portakal nasıl olsun istersin?

- Daha çok paranın aktığı, daha büyük, daha prestijli bir festival olsun. Altın Portakal böyle bir şekil alırsa sektördeki insanların karnını acıktırır. Sinemaya yatırım yapacaklara gaz verir, vites büyütür. Ama şu an hep mevcutla yetinmek ve mevcudu çok abartmak durumu var.

 

Bahsettiğin şey şu mu: Gişe filmlerine daha çok yönelsin festival.

- Evet, aynen öle. Aslında sanat filmi dediğimiz, azınlığın izlediği filmlerin de bir festivali olmalı. O festivalin de büyük çaplı olması lazım. Cannes gibi mesela.

Cannes o kadar da sanat filmi festivali değil.

- Neden? İki sene önce bir Japon filmi kazanmıştı. Filmi izle, 10 dakika sonra “Off ya!” filan dersin. Popüler olarak o festivali kazanan bir tek Tarantino.

 

Nuri Bilge Ceylan’ın filmlerini izlerken de sıkılıyorsundur.

- Evet, seyirci olarak uzun planlar, yavaş akan filmler beni sıkıyor. Sırf onun filmleri değil yani. Aslında Nuri Bilge’nin tüm dünyada filmlerinin satılması da önemli. Bunun Türkiye’de ayrımına varılamıyor. Sanki bizde Fransız sineması ekolü varmış da, Ata-Şahan-Cem gelmiş ve bunun seviyesi düşmüş gibi bir şey yaratılıyor. Halbuki öyle bir şey yok. Türk sinemasını biz bozmadık.

 

BERRAK’LA O OLAYDAN SONRA HİÇ GÖRÜŞMEDİM

BERRAK TÜZÜNATAÇ’LA TERASTA YAKALANMA OLAYINDAN SONRA BİR TERAS FOBİSİ OLUŞTU MU? “ACABA İZLENİYOR MUYUM?” PARANOYASI FİLAN...

- Aslında izleniyor muyum endişesi sürekli var. Bu konuda çok dikkatliyimdir. Arkamızda bir gri araba var mı diye sürekli bakarım. Çünkü genelde gri Albea ya da Clio ile takip ediyorlar. Terastaki olay dikkatimin dağıldığı anlardan birine denk geldi.

Bir de sabahın körüymüş...

- Evet, sabahın 06.00’sıydı. O olayla ilgili çok karalar bağlamadım. Dediğim gibi dikkatimin kaybolduğu anlardan biri. “Ne gerek vardı” diyorum tabii.

Sonra konuştun mu Berrak’la?

- Yok sonra pek fazla görüşmedim. Konuşmadım.


Yorumlar

İLGİLİ HABERLER
DİĞER HABERLER
TUM-PLAJ-OZGE-OZPiRiNCCiYi-iZLEDi

TÜM PLAJ ÖZGE ÖZPİRİNÇCİ'Yİ İZLEDİ!

ÖZGE ÖZPİRİNÇCİ, BUĞRA GÜLSOY İLE BAŞROLÜ PAYLAŞTIĞI ‘ACI TATLI EKŞİ’NİN SETİNE VERİLEN ARAYI SEVGİLİSİ BURAK YAMANTÜRK’LE ÇEŞME’DE GEÇİRİYOR.
Bomba Dedikodu

H.ŞENDİL HAMİLE Mİ?

HATİCE ŞENDİL İLE BURAK SAĞYAŞAR, MAYIS 2015'TE EVLENMİŞTİ. HATİCE ŞENDİL'İN HAMİLE OLDUĞU İDDİASINA SAĞYAŞAR'DAN YANIT GELDİ.
Laf Ebesi

KENAN BU SEZON YOK

KENDİSİ İÇİN YAZILAN İKİ DİZİYİ BEĞENMEYEN KENAN İMİRZALIOĞLU ÖNÜMÜZDEKİ SEZON EKRANDA OLMAYACAK.
Tv Dizi Kazanı

DALIŞ HOCASINI DÖVDÜ

‘LEYLA İLE MECNUN’ DİZİSİNDE CANLANDIRDIĞI ‘ERDAL BAKKAL’ KARAKTERİYLE ADINDAN SÖZ ETTİREN CENGİZ BOZKURT, GEÇEN HAFTA TATİL İÇİN GİTTİĞİ ANTALYA’NIN KAŞ İLÇESİNDE KARAKO...

ARZU SABANCI'DAN FLAŞ ASLIŞAH ALKOÇLAR VE ÖZGE ULUSOY YORUMU!

DENSA HOLDİNG YÖNETİM KURULU BAŞKANI ÖMER SABANCI’NIN BÜYÜK OĞLU HACI SABANCI, YAKLAŞIK DÖRT SENEDİR ÜNLÜ MANKEN ÖZGE ULUSOY’LA AŞK YAŞIYOR. ORTANCA OĞLU HAKAN İSE BİR YI...

SERENAY YOLLARDA...

ÜNLÜ OYUNCU VE MODEL SERENAY SARIKAYA, REKLAM YÜZÜ OLDUĞU MAVİ'NİN ÇEKİMLERİ İÇİN YURTDIŞINA ÇIKTI.

HAFTANIN EN İYİ MEKANLARI