BİLAL ÖZCAN YAZDI: CANISI NEDEN ÖLDÜ?

GAZETECİ BİLAL ÖZCAN, 'CANISI' VE DİĞER PEK ÇOK ŞARKIYLA MİLYONLARIN SEVGİSİNİ KAZANAN İBRAHİM ERKAL'IN BEYİN ÖLÜMÜNÜN GERÇEKLEŞMESİNİN ARDINDAN YAZDI.
detaylar için tıklayın

ÜYE GİRİŞİ

Kullanıcı Adı
Şifre

TRANS GÜZELLİK YARIŞMASI NE ZAMAN

CAĞLA AKALIN ANGEL OF TURKEY TRANS GÜZELLİK YARIŞMASI'NIN KURUCUSU ASYA DİLOVAN İLE BU SENE ÜÇÜNCÜSÜ DÜZENLENECEK YARIŞMAYI KONUŞTU.
detaylar için tıklayın
ARAMA
TACİZCİ ÜNLÜ KİM ?

14 YAŞINDAKİ KIZIN BABASI MÜZİK ŞİRKETİNİ BASTI VE AVAZI ÇIKTIĞI KADAR BAĞIRDI: KIZIMI SANA YEDİRMEM! GÖLGE KADIN'IN BU YAZISI KIYAMET KOPARTACAK!.
detaylar için tıklayın
DİZİ
POLİSİ
dizi polisi DİZİ POLİSİ YAZIYOR: MERYEM UZERLİ KOCASI ÖLMÜŞ DUL KADINLARA BENZEMİŞ!
SARIŞIN, GÜZELLER GÜZELİ, AMA BİR O KADAR DA SERT VE ELİ COPLU 'DİZİ POLİSİ' DİZİLERDE BEĞENDİKLERİNİ VE BEĞENMEDİKLERİNİ TEK TEK YAZDI... BAKIN 'DİZİ POLİSİ' K...
ANKET
2016-2017 SEZONUNUN ŞAMPİYONU KİM OLUR?
GALATASARAY
BEŞİKTAŞ
KONYASPOR
FENERBAHÇE
BURSASPOR
TRABZONSPOR
BAŞAKŞEHİR
OSMANLOSPOR

BERK OKTAY: O ÖPÜŞMELER HİSSİZ BİR ŞEY!

BERK-OKTAY-O-OPUSMELER-HiSSiZ-BiR-SEY 05 Ekim 2012 14:02

Üniformayı iyi taşıdığından olsa gerek, Berk Oktay “Arka Sokaklar”daki polislik görevinden emekliye ayrılıp “Alev Alev”de kaptan oldu. Rolü gereği iki aşk arasında kalan yakışıklı oyuncunun bu sezon suçlularla değil, duygularıyla mücadelesini izleyeceğiz.

Üç yılın sonunda “Benden bu kadar” deyip “Arka Sokaklar”dan ayrıldınız. İyi mi oldu, kötü mü?        

- Bence iyi oldu. Oradaki misyonumu tamamladığıma inanıyorum. “Arka Sokaklar” oyunculara bağlı bir dizi değil. Gazetelerin üçüncü sayfa hikâyeleri canlandırılıyor orada. “Arka Sokaklar”dan bütün kadroyu çıkarın, yeni oyuncular getirin, o iş yine tutar. Türkiye gerçeklerini anlatan, sürekli hareket halinde bir dizi. 

 

İyi mi ayrıldınız?

- İyi, hatta çok iyi ayrıldık. Açıkçası ben bir oyuncu olarak seneler boyu kendimi aynı rolle tekrar etmek istemedim. Bir oyuncunun kendini sürekli geliştirmesi gerektiğine inanıyorum. Üç yıl, benim yaş grubumdaki bir oyuncunun bir dizide çalışması için yeterli bir süre. Yapım şirketi ve yönetmenimiz de beni ileriye götürmesi açısından bunun doğru bir adım olacağını söyledi. Güzel sözler duyarak ayrıldım.

 

Yeni başlayan diziler her zaman risk taşır. “Alev Alev” için “Tutacak mı” endişesi taşıyor musunuz?

- Bizim işimiz kumar gibi. Risk almadan kazanma ihtimali yok. Her zaman çok garantici olmak da iyi değil. Hayatta biraz adrenalin lazım. Ayrıca birkaç senesini doldurmuş her oyuncu, çekimler başladıktan sonra işin tutup tutmayacağını hisseder. Ben de “Alev Alev”in ilk sahnesini çektiğimiz andan beri çok iyi enerji alıyorum, o yüzden hiç korkum yok.

 

BEN OLSAM, GEÇMİŞİMDEKİ KADINA İHANET ETMEZDİM

 

Ne cezbetti sizi bu dizide?

 

- Hikâye. Bana teklif edilen Murat Kaptan rolü, tam da oynamak istediğim gibi bir karakterdi. Türker İnanoğlu bana hikâyeyi anlatıp “Var mısın yok musun?” diye sorduğunda bir dakika bile düşünmeden “Varım” dedim. 1984 yılında yapılmış gişe rekortmeni “Alev Alev” filminin günümüze uyarlanmış dizi versiyonu bu. Filmi de çok severdim. Her açıdan mutluyum...

 

Neden tam da Murat Kaptan gibi bir karakteri oynamak istiyordunuz?

- Ben hep dram oynamak istiyordum. Murat’ın hikâyesi de tam bir dram. Gereğinden fazla vicdanlı olduğu için iki kadın arasında kalıyor ve işin içinden çıkamıyor. İzleyenlerin “Allah benim başıma böyle bir şey vermesin” diyeceği türden.

 

Siz Berk olarak, iki kadın arasında kalan Murat’a ne tavsiye ederdiniz?

- Kolay bir seçim değil. Zor olan sadece kadınlar arasında seçim yapmak da değil. Geride bıraktığınız kadını, onunla geçirdiğiniz yılları, planlarınızı terk etmek bu. Ben biraz daha mantıklı davranıp geçmişimdeki kadına ihanet etmezdim. Murat’a da “Hiç bulaşma” derdim. Ama işte bazen farklı heyecanlar farklı yönlere götürebiliyor...

 

O ÖPÜŞMELER HİSSİZ

 

Siz gerçek hayatınızda iki kişi arasında kaldınız mı?

- Herkes kalmıştır mutlaka. Ben de kaldım. Doğruyu seçtim.

 

Arada bir yakalandığınız bir kız arkadaşınız vardı. İlişkiniz devam ediyor mu?

- Kaçmadığım için ona ‘yakalanmak’ demiyorum. Arada bir görüntülendiğim kız arkadaşım var diyelim. Evet, hâlâ devam ediyor.

 

Yakın zamanda Google’ı açıp “Aaa Berk Oktay evlenmiş” deme ihtimalimiz var mı?

- Evlenirsem Google’ı açmaya gerek kalmaz herhalde! Şimdilik öyle bir plan yok. Bakalım.

 

Öpüşme sahneleriniz ilişkinizde tartışma konusu oluyor mu?

- Hayır, çünkü benim hayatımdaki insanın bu tür durumları anlayabiliyor olması bir mecburiyet. Ben dışarıdan bu durumu gözlemleyen, oyunculukla alakası olamayan biri olsam, çok rahatsız olurdum, kabul edemezdim. Kız arkadaşım kadar olgun davranamazdım. Ama oyuncu olduğum için o öpüşmenin ‘motor’ komutuyla başlayıp ‘kestik’ komutuyla biten hissiz bir şey olduğunu çok iyi biliyorum. O yüzden şu an oyuncu kız arkadaşım olsa rahatsız olmam.

 

 

ÖLENE KADAR OYUNCULUK YAPMAM

 

Bu ayın sonunda doğum gününüz var sanırım. Nasıl kutlayacaksınız?

- Doğum günümü yıllardır kutlamıyordum. Geçen yıl 30’uncu yaşım için bana sürpriz bir doğum günü partisi hazırlandı. İş arkadaşlarımdan yıllardır görmediğim arkadaşlarıma kadar birçok kişi geldi. O partinin tadı damağımda kalsın istiyorum, o yüzden bu sene kutlamayacağım.

 

30 yaşındasınız. 35’e yolun yarısı derler. Yolun diğer yarısıyla ilgili planlar yapıyor musunuz?

- Yol ne kadar bilmiyoruz tabii! 17 yaşından beri çalıştığım için 30 senemi çok dolu dolu yaşadığımı sanıyorum. Geriye baktığımda birçok hata ve onların telafisiyle geçmiş bir zaman görüyorum. Bu da bana hayatla ilgili tecrübe kazandırdı. Asla pişmanlık yok. Hayatımın geri kalanını da bu geçirdiğim zamandan edindiğim tecrübelerle daha az hata yaparak, doğru adımlar atarak geçirmek istiyorum.

 

Oyuncu olarak mı devam etmek istiyorsunuz diğer yarıya?

- Hayır, ölene kadar oyunculuk yapmak gibi bir hedefim yok. Çünkü çok ağır şartlar altında çalışıyoruz. Bazen hayatı kaçırdığım hissine kapılıyorum. Hayatta her şey sürekli üretim yapmak, sürekli para kazanmak değildir. Benim 18 yaşından beri hayalim, 50’li yaşlarımı İzmir’in bir sahil kasabasında geçirmek. Huzurlu yaşlanmak, o zamana kadar yapacağımı yapıp sonra köşeme çekilmek istiyorum. Hayatımı biraz da öyle yaşamak istiyorum.

 

ALIŞVERİŞ BENİ BUNALTIYOR

Bu aralar hayatınızda diziniz dışında neler var?

- Hemen hemen hiçbir şey yok. 2 yaşında bir köpeğim var. Onunla ilgileniyorum. Fırsat buldukça spora devam etmeye çalışıyorum ama bu hiç kolay olmuyor. Onun dışında sürekli evde ya da setteyim. Bugün burada röportaj yapıyor olmak, hayatımda büyük bir değişiklik sayılır!

 

Peki seyahat, alışveriş, sinema, gezme-tozma?

- Sinemaya gidecek vakit pek bulamadığım için evde DVD izliyorum. Çok nadir vakit buldukça Cadde’ye iniyorum. Alışveriş zaten beni çok bunaltan bir şey. Hele kısıtlı vakitte iyice zorlaşıyor.

 

Kendinize bugüne kadar aldığınız en cömert hediye neydi?

Epeydir almayı planladığım arabayı alışım geçen doğum günüme denk geldi. Böylece kendime büyük bir doğum günü hediyesi almış oldum.

 

10 NUMARA ADAMIM!

Kendinizi objektif bir gözle nasıl bir erkek olarak değerlendiriyorsunuz?

 

- Hayata mütevazı yaklaşmaya çalışan bir insanım. Zaaflarım var. Kendime “Böyle yapmamalısın” deyip yine aynısını yaparım. Fazla plancıyım. Anın tadını çıkaramayacak kadar plancı olabiliyorum bazen. Kafamda sürekli denklem çözüyorum. Bu konuda kendimi eleştiriyorum. 30 senedir değiştiremedim. Onun dışında 10 numara adamım! Bunu şaka yaptım, yazma sakın!

 


Yorumlar

İLGİLİ HABERLER
DİĞER HABERLER
TUM-PLAJ-OZGE-OZPiRiNCCiYi-iZLEDi

TÜM PLAJ ÖZGE ÖZPİRİNÇCİ'Yİ İZLEDİ!

ÖZGE ÖZPİRİNÇCİ, BUĞRA GÜLSOY İLE BAŞROLÜ PAYLAŞTIĞI ‘ACI TATLI EKŞİ’NİN SETİNE VERİLEN ARAYI SEVGİLİSİ BURAK YAMANTÜRK’LE ÇEŞME’DE GEÇİRİYOR.
Bomba Dedikodu

H.ŞENDİL HAMİLE Mİ?

HATİCE ŞENDİL İLE BURAK SAĞYAŞAR, MAYIS 2015'TE EVLENMİŞTİ. HATİCE ŞENDİL'İN HAMİLE OLDUĞU İDDİASINA SAĞYAŞAR'DAN YANIT GELDİ.
Laf Ebesi

KENAN BU SEZON YOK

KENDİSİ İÇİN YAZILAN İKİ DİZİYİ BEĞENMEYEN KENAN İMİRZALIOĞLU ÖNÜMÜZDEKİ SEZON EKRANDA OLMAYACAK.
Tv Dizi Kazanı

DALIŞ HOCASINI DÖVDÜ

‘LEYLA İLE MECNUN’ DİZİSİNDE CANLANDIRDIĞI ‘ERDAL BAKKAL’ KARAKTERİYLE ADINDAN SÖZ ETTİREN CENGİZ BOZKURT, GEÇEN HAFTA TATİL İÇİN GİTTİĞİ ANTALYA’NIN KAŞ İLÇESİNDE KARAKO...

ARZU SABANCI'DAN FLAŞ ASLIŞAH ALKOÇLAR VE ÖZGE ULUSOY YORUMU!

DENSA HOLDİNG YÖNETİM KURULU BAŞKANI ÖMER SABANCI’NIN BÜYÜK OĞLU HACI SABANCI, YAKLAŞIK DÖRT SENEDİR ÜNLÜ MANKEN ÖZGE ULUSOY’LA AŞK YAŞIYOR. ORTANCA OĞLU HAKAN İSE BİR YI...

SERENAY YOLLARDA...

ÜNLÜ OYUNCU VE MODEL SERENAY SARIKAYA, REKLAM YÜZÜ OLDUĞU MAVİ'NİN ÇEKİMLERİ İÇİN YURTDIŞINA ÇIKTI.

HAFTANIN EN İYİ MEKANLARI