BİLAL ÖZCAN YAZDI: CANISI NEDEN ÖLDÜ?

GAZETECİ BİLAL ÖZCAN, 'CANISI' VE DİĞER PEK ÇOK ŞARKIYLA MİLYONLARIN SEVGİSİNİ KAZANAN İBRAHİM ERKAL'IN BEYİN ÖLÜMÜNÜN GERÇEKLEŞMESİNİN ARDINDAN YAZDI.
detaylar için tıklayın

ÜYE GİRİŞİ

Kullanıcı Adı
Şifre

TRANS GÜZELLİK YARIŞMASI NE ZAMAN

CAĞLA AKALIN ANGEL OF TURKEY TRANS GÜZELLİK YARIŞMASI'NIN KURUCUSU ASYA DİLOVAN İLE BU SENE ÜÇÜNCÜSÜ DÜZENLENECEK YARIŞMAYI KONUŞTU.
detaylar için tıklayın
ARAMA
TACİZCİ ÜNLÜ KİM ?

14 YAŞINDAKİ KIZIN BABASI MÜZİK ŞİRKETİNİ BASTI VE AVAZI ÇIKTIĞI KADAR BAĞIRDI: KIZIMI SANA YEDİRMEM! GÖLGE KADIN'IN BU YAZISI KIYAMET KOPARTACAK!.
detaylar için tıklayın
DİZİ
POLİSİ
dizi polisi DİZİ POLİSİ YAZIYOR: MERYEM UZERLİ KOCASI ÖLMÜŞ DUL KADINLARA BENZEMİŞ!
SARIŞIN, GÜZELLER GÜZELİ, AMA BİR O KADAR DA SERT VE ELİ COPLU 'DİZİ POLİSİ' DİZİLERDE BEĞENDİKLERİNİ VE BEĞENMEDİKLERİNİ TEK TEK YAZDI... BAKIN 'DİZİ POLİSİ' K...
ANKET
2016-2017 SEZONUNUN ŞAMPİYONU KİM OLUR?
GALATASARAY
BEŞİKTAŞ
KONYASPOR
FENERBAHÇE
BURSASPOR
TRABZONSPOR
BAŞAKŞEHİR
OSMANLOSPOR

EBRU ŞALLI: "ERKEK AĞIRLIKLI BİR AİLEDE ANA KRALİÇEYİM"

01 Ekim 2012 13:41

Hamileyken yaptığı açıklamalar, o dönemde çok az kilo alması, pilates DVD’si çıkarması... Neredeyse attığı her adım konuşuldu, tartışıldı, kimi zaman ağır dille eleştirildi. Ama o bildiği yoldan şaşmadı, yüzündeki gülümseme silinmedi. İki oğluyla birlikte Parents dergisi için objektif karşısına geçen Ebru Şallı, “Ben erkek ağırlıklı bir ailede ana kraliçeyim” diyor

İki çocuklu yaşam nasıl geçiyor?  

- İki çocuklu yaşam son derece zevkli ama zorlukları da var. Çocuk sahibi olmak çok büyük mesuliyet ve sabır gerektiriyor. Özellikle ilk iki yıl gerçekten zorlu.

Sizce iki çocuk sahibi olmanın en zor yanı ne?

- İkinci çocuk olduktan sonra ister istemez kıskançlık durumu yaşanabiliyor. İki çocuğun psikolojisiyle ayrı ayrı ilgilenmek gerekiyor. Ama Pars artık iki yaşında oldu, her geçen gün abi kardeş birbirlerine daha çok düşkün oluyorlar. İki çocuğum olduğu için çok mutluyum, ben daha çok zevkli yanlarını görüyorum.

Kızınız olsun ister miydiniz?

- Erkek çocukları oldum olası çok sevmişimdir. Biz üç kardeşiz, dolayısıyla kız ağırlıklı bir ailede büyüdüm. Bu yüzden erkek çocuklarım olmasından gayet memnunum. Beren, Pars ve Harun’un (Tan) diğer oğluyla birlikte erkek ağırlıklı bir aileyiz. Tabii ben de ana kraliçe gibiyim (gülüyor).

ANNELİK BENİ DUYGUSALLAŞTIRDI   

Anne olduktan sonra hayatınızdaki en köklü değişiklik ne oldu?

- En başta sorumluluğunuz daha çok artıyor. Bir adım atmadan önce bile bin kere düşünüyorsun. Bir yere giderken ya da gelen iş teklifini kabul ederken bile çocuklarını düşünerek hareket ediyorsun. Anne olduktan sonra “ben” demek söz konusu bile değil ama zaten benim tarzım bu şekilde değil. Her zaman “biz” demekten ve öyle hareket etmekten yanayımdır.

Ebru Şallı değişti mi?

- Daha duygusal oldum... Zaten duygusal bir insandım ama artık daha çabuk gözlerim doluyor.

Hamilelikleriniz nasıl geçti?

- İkisi de çok rahat geçti. Hepsinde hamile pilatesi yaptım ve bu sayede çok kilo almadım.

Hamile pilatesine hangi ay başlamak gerekiyor?

- İlk üç ay yürüyüş bile önerilmiyor, dolayısıyla pilates de yapmamak gerekir. Ama üçüncü aydan sonra herkese hamile pilatesi yapmasını öneririm. Gerçi hamilelik pilatesi yüzünden çok eleştiri almıştım. “Hamilelik pilatesi mi olurmuş, çok zararlı” gibi tepkiler almıştım.

 

SAYEMDE HAMİLELER ARTIK DAHA BAKIMLI

Sizin pilatesi ilk keşfetmeniz de Beren’e hamileyken olmuştu değil mi?

- Evet dokuz yıl önce Beren’e hamileyken pilatese ilgim başlamıştı. Doğumdan sonra da pilates üzerine eğitim almaya başladım. Sonra da hayatımdan hiç çıkmadı. Doğuma üç hafta kalaya kadar yapılabilen bir spor bu.

İlk hamileliğinizde sürekli pilates yaptığınız ve bu yüzden sadece 7 kilo aldığınız için tepki görmüştünüz. Buna rağmen yaptınız pilates DVD’leri ve kitapları çok beğenildi. Bunu neye bağlıyorsunuz?

- Evet, dokuz yıl önce az kilo aldığım için çok eleştirilmiştim. O zamanlar hamilelikte bu kadar az kilo almak, fit olmak yoktu. Bu anlamda sıra dışıydım. Ben öncelikle hamileliğin hastalık olmadığını herkese göstermek istedim. Sağlığınız ve doktorunuz izin verdiği sürece işinize de devam edebilirsiniz, sporunuzu da yapabilirsiniz. O yüzden iki hamileliğimde de kendimi geri plana çekmedim, normal yaşantıma devam ettim. Dikkat edin, şimdiki hamileler daha bakımlılar, çok kilo almıyorlar, spor yapmaya özen gösteriyorlar, kendilerini hiç bırakmıyorlar. Bu tarz hamilelikler çok sıra dışı değil artık. Bu konuda ön ayak olduğumu düşünüyorum açıkçası. Bunun için de çok mutluyum.

 

DOĞUMDAN 45 DAKİKA SONRA AYAKTAYDIM

Doğumları nasıl yaptınız?

- İkisi de sezaryen. Beren dokuz gün erken geldi. Pars İSE tam tersi günü doldurdu, çıkmak bilmedi. Doktorum riskli olabileceğini söyledi ve yine sezaryen yaptık.

Normal doğumu hiç düşünmediniz mi?

- Düşündüm aslında ama risk almak istemedim. İlk doğumum sezaryendi çünkü... Ama şanslıyım ki iki sezaryenden sonra hemen kendime geldim. Genelde sezaryen sonrasında hemen yataktan kalkılmazmış, anne başkaları tarafından yürütülürmüş. Ben 45 dakika sonra ayağa kalktım. Narkozun etkisinde hiç kalmadım. Ama bu söylediklerim sezaryen doğumu onaylıyormuşum gibi algılanmasın. Ben sadece spor sayesinde sezaryenin hiçbir yan etkisini görmediğimi söylemeye çalışıyorum. Yoksa ben de normal doğumdan yanayım.

Ne kadar anne sütü aldılar?

- İkisi de yaklaşık bir yıl anne sütü aldı.

PARS’LA SİL BAŞTAN BEBEK OLUYORUM

Çocuk sahibi olduktan sonra iş yaşamını bırakan ünlü annelerden olmadınız...

- Evet, bu benlik bir şey değil. Çalışınca daha dinç ve genç kalıyorsunuz. Çalışırken kendimi daha iyi hissediyorum. Bir işe yaradığını görmek, para kazanmak çok güzel şeyler. Çocuğunuzun yaptığınız işle gurur duyması da ayrıca hoşunuza gidiyor. O da üretken bir annesi olduğunu görüyor ve kendine örnek alıyor.

Siz çalışan bir annenin çocuğu muydunuz?

- Hayır, annem çalışmıyordu.

Peki, çalışan bir anneyle çalışmayan bir annenin çocukları arasında ne gibi farklar var sizce?

- Çalışmayan, evle ve çocukla daha ilgili bir anneyseniz, daha fazla yoruluyorsunuz. Mesela ben geçen sezon televizyon programıma ara vermiştim, evdeydim. Daha fazla yorulduğumu, beş dakika bile kendime ayıracak vaktim olmadığımı gördüm.

Çocuk büyütmenin en zevkli yanı ne sizce?

- Öpmek, koklamak, sarılmak... Bir de onlarla her şeyi yeniden keşfetmek. Bazen öyle laflar ediyorlar, öyle cümleler kuruyorlar ki şaşırıp kalıyorsunuz. Unuttuğunuz güzellikleri hatırlatıyorlar.

Kendi çocukluğunuza döndüğünüz oluyor mu?

- Evet dönüyorum. Mesela Beren’le bütün dersleri yeniden öğrenirken, Pars’la sil baştan bebek oluyorum.

 

ÇOCUK OLUNCA ROMANTİZM MİNİMÜM DÜZEYE İNİYOR

Çocuk sahibi olmanın evlilik hayatını etkilediği doğru mu sizce?

- Elbette etkiliyor. Aile olmak çok keyifli bir şey. Öte yandan anne-baba olduktan sonra romantizm minimum düzeye iniyor, yalnız kalmak gibi bir şansınız olmuyor. Burada iş yine anneye düşüyor. Bebekleri de, babayı da idare etmesi gereken, aradaki dengeyi sağlayan kişi o oluyor. Tabii babaların da annelere destek olmaları şart...

Harun Bey nasıl bir baba?

- Harun çok iyi bir baba. Özellikle Beren doğduğu zaman çok destek olmuştu. İkincisinde o kadar çok destek vermedi açıkçası.


Yorumlar

İLGİLİ HABERLER
DİĞER HABERLER
TUM-PLAJ-OZGE-OZPiRiNCCiYi-iZLEDi

TÜM PLAJ ÖZGE ÖZPİRİNÇCİ'Yİ İZLEDİ!

ÖZGE ÖZPİRİNÇCİ, BUĞRA GÜLSOY İLE BAŞROLÜ PAYLAŞTIĞI ‘ACI TATLI EKŞİ’NİN SETİNE VERİLEN ARAYI SEVGİLİSİ BURAK YAMANTÜRK’LE ÇEŞME’DE GEÇİRİYOR.
Bomba Dedikodu

H.ŞENDİL HAMİLE Mİ?

HATİCE ŞENDİL İLE BURAK SAĞYAŞAR, MAYIS 2015'TE EVLENMİŞTİ. HATİCE ŞENDİL'İN HAMİLE OLDUĞU İDDİASINA SAĞYAŞAR'DAN YANIT GELDİ.
Laf Ebesi

KENAN BU SEZON YOK

KENDİSİ İÇİN YAZILAN İKİ DİZİYİ BEĞENMEYEN KENAN İMİRZALIOĞLU ÖNÜMÜZDEKİ SEZON EKRANDA OLMAYACAK.
Tv Dizi Kazanı

DALIŞ HOCASINI DÖVDÜ

‘LEYLA İLE MECNUN’ DİZİSİNDE CANLANDIRDIĞI ‘ERDAL BAKKAL’ KARAKTERİYLE ADINDAN SÖZ ETTİREN CENGİZ BOZKURT, GEÇEN HAFTA TATİL İÇİN GİTTİĞİ ANTALYA’NIN KAŞ İLÇESİNDE KARAKO...

ARZU SABANCI'DAN FLAŞ ASLIŞAH ALKOÇLAR VE ÖZGE ULUSOY YORUMU!

DENSA HOLDİNG YÖNETİM KURULU BAŞKANI ÖMER SABANCI’NIN BÜYÜK OĞLU HACI SABANCI, YAKLAŞIK DÖRT SENEDİR ÜNLÜ MANKEN ÖZGE ULUSOY’LA AŞK YAŞIYOR. ORTANCA OĞLU HAKAN İSE BİR YI...

SERENAY YOLLARDA...

ÜNLÜ OYUNCU VE MODEL SERENAY SARIKAYA, REKLAM YÜZÜ OLDUĞU MAVİ'NİN ÇEKİMLERİ İÇİN YURTDIŞINA ÇIKTI.

HAFTANIN EN İYİ MEKANLARI