BİLAL ÖZCAN YAZDI: CANISI NEDEN ÖLDÜ?

GAZETECİ BİLAL ÖZCAN, 'CANISI' VE DİĞER PEK ÇOK ŞARKIYLA MİLYONLARIN SEVGİSİNİ KAZANAN İBRAHİM ERKAL'IN BEYİN ÖLÜMÜNÜN GERÇEKLEŞMESİNİN ARDINDAN YAZDI.
detaylar için tıklayın

ÜYE GİRİŞİ

Kullanıcı Adı
Şifre

TRANS GÜZELLİK YARIŞMASI NE ZAMAN

CAĞLA AKALIN ANGEL OF TURKEY TRANS GÜZELLİK YARIŞMASI'NIN KURUCUSU ASYA DİLOVAN İLE BU SENE ÜÇÜNCÜSÜ DÜZENLENECEK YARIŞMAYI KONUŞTU.
detaylar için tıklayın
ARAMA
TACİZCİ ÜNLÜ KİM ?

14 YAŞINDAKİ KIZIN BABASI MÜZİK ŞİRKETİNİ BASTI VE AVAZI ÇIKTIĞI KADAR BAĞIRDI: KIZIMI SANA YEDİRMEM! GÖLGE KADIN'IN BU YAZISI KIYAMET KOPARTACAK!.
detaylar için tıklayın
DİZİ
POLİSİ
dizi polisi DİZİ POLİSİ YAZIYOR: MERYEM UZERLİ KOCASI ÖLMÜŞ DUL KADINLARA BENZEMİŞ!
SARIŞIN, GÜZELLER GÜZELİ, AMA BİR O KADAR DA SERT VE ELİ COPLU 'DİZİ POLİSİ' DİZİLERDE BEĞENDİKLERİNİ VE BEĞENMEDİKLERİNİ TEK TEK YAZDI... BAKIN 'DİZİ POLİSİ' K...
ANKET
2016-2017 SEZONUNUN ŞAMPİYONU KİM OLUR?
GALATASARAY
BEŞİKTAŞ
KONYASPOR
FENERBAHÇE
BURSASPOR
TRABZONSPOR
BAŞAKŞEHİR
OSMANLOSPOR

ROBIN HOOD GİBİ ZENGİNDEN ALIP FAKİRE VERİYORUZ

ROBiN-HOOD-GiBi-ZENGiNDEN-ALiP-FAKiRE-VERiYORUZ 27 Eylül 2012 17:14

‘Ağır Roman Yeni Dünya’ bu akşam başlıyor. Dizide ‘Zehir Ahu’yu canlandıran Özge Özpirinçci, “Bu dizide araba çalacağım, bıçak atacağım... Sert bir role geçiş yaptım” diyor

 

* ‘Al Yazmalım’dan sonra ‘Ağır Roman Yeni Dünya’yla karşımıza çıktınız. Projeyi kabul  etmenizde neler etkili oldu?

Ben küçük mahalle hikayelerini çok severim.  Oynayacağım karakter de bana her sene teklif edilen tarz bir rol değil. Senaryoyu okudum ve “Ben Zehir Ahu’yum. Lütfen ben oynayayım” dedim. Onlar da şaşırdılar, benim böyle bir rol oynamak istememe. Belki de beni o role hiç düşünmüyorlardı.

 

* Hangi karakter için düşünmüşlerdi sizi?

 Bilmiyorum onu hiç konuşmadık...

 

* Peki, sizi bu kadar heyecanlandıran neydi Zehir Ahu’da?

Farklı bir şey yapıyorum. Ve bana daha yakın... Basının size biçtiği bir tarz oluyor. Sizi bir kalıba sokuyorlar. Dört yıldır düzgün bir ilişkisi var, şu şu dizilerde oynadı, her bölüm ağladı, bu kız demek ki böyle rolleri oynuyor. Bunu biraz ‘Anadolu Kartalları’nda kırmaya çalıştım. Bu dizide de, rolüm kendi içinde birçok karaktere ayrıştığı için heyecanlandırdı beni. Rol içinde bir sürü rol var gibi.

* Rol için kılıktan kılığa   gireceksiniz sanırım...

Janti Metin’le bir ortaklığı var,   dolandırıcılık yapıyorlar. O yüzden  kılık değiştiriyorlar. Aslında dolandırıcılık da değil, hayatta kalmaya çalışıyorlar. Kolera’nın Robin Hood’ları gibi. Zenginden alıp fakire veriyorlar. Ahu bu arada Janti’ye platonik aşık yıllardır.  Ama Janti onun serpilişini görmüyor.  5-6 yaşlarındaki halini biliyor çünkü. Kız, “Asarız keseriz” diye takılan bir kız.  Bu dizide araba çalacağım, bıçak atacağım... Sert bir role geçiş yaptım.

 

* İzleyici bu hallerinizi nasıl  karşılayacak sizce?

Bir kısım büyük ihmalle garipseyecek.“Kızım, sen ne güzel cici kızdın, kucağında bir sene bebekle gezdin.” Ama ben kendi kariyer planlamam açısından böyle bir yol izlemek istiyorum. Farklı şeyler yapayım, kendimi zorlayayım istiyorum. Annem babam bile ilk duyduğunda şaşırdılar. “Sen niye böyle bir rol oynuyorsun, yok mu başka bir şey?” diye. Bir taraftan da biliyorlar buna yakın bir tip olduğumu.

 

* Sizinle yakın olan kısmı nedir? İşin serserilik kısmı mı?

Ben de bir mahallede, Göztepe’de büyüdüm. Akşam eve girmeyi bilmezdim. Bisiklete binerdim, erkeklerle kavga ederdim... Her yerim yara bere içindedir o yüzden.   Sokakta olmasam evin içinde abimle kedi köpek vaziyetindeydik. Hep “Daha fazla nasıl azıtabilirim” diye düşünürdüm. Şimdi o zamanları düşünüp gülüyorum. Çok mutlu bir çocukluk geçirdim şükürler olsun. Hâlâ da öyleyim... Adrenalin sporları,   değişik aktiviteler... Bir hafta sonunu Nişantaşı’nda geçirmek yerine at binmeyi, ok atmayı, tüfekle atış yapmayı tercih ediyorum. 

 

* Tüfekle atış yaparken çekilmiş fotoğrafınız hayranlarınız tarafından çok eleştirildi...

 Bilmeden yargılamak bizim en sevdiğimiz şey ya. Instagram’a koyduğum fotoğraf bir anda büyük olaylar yarattı, çok tepkiler aldı. Benim için en güzel aktivitelerden biridir.

 

“‘Ağır Roman’ı okuyamadım”

 

* ‘Ağır Roman’ı kaç kez izlediniz? Sizi etkileyen filmlerden biri midir?

Ağır Roman, henüz kitabını okuyamadığım,  hiçbir yerde bulamıyorum çünkü, filmini birkaç  kez izlediğim bir hikayedir. İlk izlediğimde korkmuştum. Ben İstanbul’da Bağdat Caddesi’ndeki evimde oturuyorum, o filmi izliyorum ama 20 kilometre gittiğin zaman bambaşka bir hayat var orada. Bilmediğimiz şeyden korktuğumuz için, biraz bu mahallenin içini de göstermek istiyoruz insanlara. Yaptıkları  her şey doğru demiyorum ama burada da bir hayat dönüyor. Ve biraz da elimizden geldiğince bu hayatı göstermek istiyoruz.  “Küfür olmadan, uyuşturucu olmadan, homoseksüellik olmadan, cinsellik   olmadan nasıl ‘Ağır Roman’ çekilir?” diyorlar.   Öyle bir görselliğe ihtiyacımız kalmadan senaryonun gücü, karakterlerin gücü ve bütün ekibin yardımıyla romanın 40 sene sonrasını anlatacağız. Romanda okuduğumuz karakterlerin çocukları devam ettiriyor mahalledeki mücadeleyi.  Kentsel dönüşüm arkada devam eden hikayemiz ama aslında bir aşk hikayesini anlatıyoruz.

 

* Sizin canlandığınız Ahu’nun dramatik   bir tarafı da var...

Evet, bir sabah uyanmış ve “Ben artık mahallenin delikanlı kızı olacağım” dememiş. Yaşadığı şeyler onu bu hale getirmiş. Tecavüz çocuğu Ahu... Babasını tanımıyor. O yüzden herhangi bir anne kızdan daha farklı annesiyle ilişkisi, çok bağlı. 

 

* Karakter bu yönüyle zorluyor mu sizi?

 İlerleyen bölümlerde Ahu’nun babasıyla karşılaşma ihtimali var. O sahneler geldiğinde duygusal bir zorluk yaşayabilirim. Çünkü bilmediğim bir duygu. Hayal edemediğim bir duygu. Umarım kimse hayal etmek zorunda kalmaz. O sahneleri oynarken böyle şeylere maruz kalmış, aynı şeyleri yaşamış insanlar, izlerken “Ben de böyle hissediyorum” derse benim için çok büyük başarı olur.

 

* İlk diziniz olan ‘Cesaretin Var Mı Aşka’dan  bu yana oyunculuğunuzdaki gelişme için neler  söyleyeceksiniz?

 Ben alaylıyım ve işin mutfağında piştim.   Aslında benim en büyük okulum, iki sene   Hümeyra’yla birlikte oynamaktı. O benim mentorüm gibiydi. Eski işlerimi izlediğim zaman kendimde gördüğüm gelişim hoşuma gidiyor. ‘Cesaretin Var  Mı Aşka’yı izlediğimde mesela “Bu dizide neden beni oynatmışlar” diye kendi kendime sinir oluyorum.  İnsanın bence kendini eleştirmesi güzel bir şey.  Ama kendimi izleme manyağı da değilim.

 

“EVLiLiK YOK, BÖYLE iYiYiZ”

* Dizi dışında neler yapıyorsunuz?

 

 Bir kısa film projesi var. Bir kadının 25 yaşından 75 yaşına kadar olan dönemimi oynayacağım. Mete Sözer çekecek.

 

* Uzun zamandır Engin Altan Düzya-tan’la birliktesiniz. Evlilik planları yapıyor musunuz?

Böyle iyiyiz şimdilik. Bir şey olursa olur, olmazsa olmaz. Hayat...

 

* Röportajın başında basının sizi bir kalıba soktuğundan bahsettiniz.  Bu nasıl hissettiriyor insana? Özel hayatınızla ilgilenilmesi rahatsız ediyor mu sizi?

Yaptığınız her işin dezavantajları oluyor tabii. Benim için bir sakıncası yok. Ben göz önünde olsa da olmasa da özel hayatımı hiçbir fedakarlık etmeden yaşamaya devam edeceğim. Kim beni

ne kadar aşağı çekmeye çalışırsa çalışsın, bu böyle devam edecek.

O yüzden şimdilik  bir sıkıntı yaşamıyorum.

 

BU AKŞAM BAŞLIYOR Metin Kaçan’ın aynı adlı romanından uyarlanan ‘Ağır Roman’, 90’lı yılların popüler Türk filmlerinden biri olmuştu. ‘Ağır Roman Yeni Dünya’ adlı diziyse 40 yıl sonra Kolera Mahallesi’nde neler değiştiğinin hikayesi. Bu akşam Star’da ekrana gelecek ilk bölümde Kolera mahallesinde büyük bir sevinç ve telaş yaşanmaktadır. Gıli Gıli Salih’in oğlu Salih Cunyır, 5 yıl sonra hapisten çıkar. Mahalleli Salih’i karşılamaya gider. Dizide başlıca rolleri Sumru Yavrucuk, Murat Daltaban, Tamer Tıraşoğlu, Begüm Birgören, Nesrin Cavadzade, Onur Saylak, Özge Özpirinçci, Sumru Yavrucuk, Murat Daltaban, Erkan Bektaş ve Macit Koper paylaşıyor.


Yorumlar

İLGİLİ HABERLER
DİĞER HABERLER
TUM-PLAJ-OZGE-OZPiRiNCCiYi-iZLEDi

TÜM PLAJ ÖZGE ÖZPİRİNÇCİ'Yİ İZLEDİ!

ÖZGE ÖZPİRİNÇCİ, BUĞRA GÜLSOY İLE BAŞROLÜ PAYLAŞTIĞI ‘ACI TATLI EKŞİ’NİN SETİNE VERİLEN ARAYI SEVGİLİSİ BURAK YAMANTÜRK’LE ÇEŞME’DE GEÇİRİYOR.
Bomba Dedikodu

H.ŞENDİL HAMİLE Mİ?

HATİCE ŞENDİL İLE BURAK SAĞYAŞAR, MAYIS 2015'TE EVLENMİŞTİ. HATİCE ŞENDİL'İN HAMİLE OLDUĞU İDDİASINA SAĞYAŞAR'DAN YANIT GELDİ.
Laf Ebesi

KENAN BU SEZON YOK

KENDİSİ İÇİN YAZILAN İKİ DİZİYİ BEĞENMEYEN KENAN İMİRZALIOĞLU ÖNÜMÜZDEKİ SEZON EKRANDA OLMAYACAK.
Tv Dizi Kazanı

DALIŞ HOCASINI DÖVDÜ

‘LEYLA İLE MECNUN’ DİZİSİNDE CANLANDIRDIĞI ‘ERDAL BAKKAL’ KARAKTERİYLE ADINDAN SÖZ ETTİREN CENGİZ BOZKURT, GEÇEN HAFTA TATİL İÇİN GİTTİĞİ ANTALYA’NIN KAŞ İLÇESİNDE KARAKO...

ARZU SABANCI'DAN FLAŞ ASLIŞAH ALKOÇLAR VE ÖZGE ULUSOY YORUMU!

DENSA HOLDİNG YÖNETİM KURULU BAŞKANI ÖMER SABANCI’NIN BÜYÜK OĞLU HACI SABANCI, YAKLAŞIK DÖRT SENEDİR ÜNLÜ MANKEN ÖZGE ULUSOY’LA AŞK YAŞIYOR. ORTANCA OĞLU HAKAN İSE BİR YI...

SERENAY YOLLARDA...

ÜNLÜ OYUNCU VE MODEL SERENAY SARIKAYA, REKLAM YÜZÜ OLDUĞU MAVİ'NİN ÇEKİMLERİ İÇİN YURTDIŞINA ÇIKTI.

HAFTANIN EN İYİ MEKANLARI