BİLAL ÖZCAN YAZDI: CANISI NEDEN ÖLDÜ?

GAZETECİ BİLAL ÖZCAN, 'CANISI' VE DİĞER PEK ÇOK ŞARKIYLA MİLYONLARIN SEVGİSİNİ KAZANAN İBRAHİM ERKAL'IN BEYİN ÖLÜMÜNÜN GERÇEKLEŞMESİNİN ARDINDAN YAZDI.
detaylar için tıklayın

ÜYE GİRİŞİ

Kullanıcı Adı
Şifre

TRANS GÜZELLİK YARIŞMASI NE ZAMAN

CAĞLA AKALIN ANGEL OF TURKEY TRANS GÜZELLİK YARIŞMASI'NIN KURUCUSU ASYA DİLOVAN İLE BU SENE ÜÇÜNCÜSÜ DÜZENLENECEK YARIŞMAYI KONUŞTU.
detaylar için tıklayın
ARAMA
TACİZCİ ÜNLÜ KİM ?

14 YAŞINDAKİ KIZIN BABASI MÜZİK ŞİRKETİNİ BASTI VE AVAZI ÇIKTIĞI KADAR BAĞIRDI: KIZIMI SANA YEDİRMEM! GÖLGE KADIN'IN BU YAZISI KIYAMET KOPARTACAK!.
detaylar için tıklayın
DİZİ
POLİSİ
dizi polisi DİZİ POLİSİ YAZIYOR: MERYEM UZERLİ KOCASI ÖLMÜŞ DUL KADINLARA BENZEMİŞ!
SARIŞIN, GÜZELLER GÜZELİ, AMA BİR O KADAR DA SERT VE ELİ COPLU 'DİZİ POLİSİ' DİZİLERDE BEĞENDİKLERİNİ VE BEĞENMEDİKLERİNİ TEK TEK YAZDI... BAKIN 'DİZİ POLİSİ' K...
ANKET
2016-2017 SEZONUNUN ŞAMPİYONU KİM OLUR?
GALATASARAY
BEŞİKTAŞ
KONYASPOR
FENERBAHÇE
BURSASPOR
TRABZONSPOR
BAŞAKŞEHİR
OSMANLOSPOR

PARTİ BAŞKANLARIN BALYOZ YORUMU

PARTi-BASKANLARiN-BALYOZ-YORUMU 21 Eylül 2012 23:31

 

İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen, 250’si tutuklu 365 sanığın yargılandığı Balyoz Davası’nda karar açıklandı. İşte rakamlarla Balyoz davası.

Duruşmada hazır bulunan tutuksuz sanıklar Abdülkadir Eryılmaz, Güllü Salkaya, Erden Ülgen, Özgür Ecevit, Berna Dönmez, Tevfik Özkılıç hakkında tutuklama kararı verildi, 69 tutuksuz sanık hakkında da verilen ceza miktarının yüksekliği ve adli kontrol tedbirlerinin yeterli olmayacağı gerekçesiyle yakalama emri çıkartıldı. Mahkeme heyeti, 21 ay süren yargılamanın sonunda kararını açıkladı. Firari sanıklar Ali Göznek ve Ahmet Gökhan Rahtuvan ile tedavisi devam ettiğinden emekli Tuğgeneral Levent Ersöz’ün savunmalarının alınamaması nedeniyle dosyaları ayrıldı. Yargılama sürecinde 9 Nisan 2012 tarihinde vefat eden Ali Tarık Akça hakkındaki dava düşürüldü. Tutuklu yargılanan 250 sanığın tutukluluk halinin devamına karar verildi. Recep Yavuz hakkındaki davanın ise UYAP’ta kaydının bulunamaması bu nedenle yargılama şartlarının gerçekleşmemesi nedeniyle düşürülmesine karar verildi. Mahkeme ceza alanlardan Hakan Büyük dışındaki sanıkları “ömür boyu kamu hizmetlerinden yasaklanmasına hükmetti. Mahkeme, tutuklu kaldıkları süre boyunca “babalık ve kocalık” sıfatının verdiği haklardan mahrumiyetlerine karar verdi. Mahkeme Heyeti Başkanı Ömer Diken, cezalandırılan sanıklardan Tevfik Özkılıç’ın adının “gen-etüt” belgesinde geçmesine rağmen, dava konusu seminere gözlemci olarak katıldığı ve suça katılımının sabit bulunmadığını ifade ederek, bu nedenle Özkılıç’ın beraat etmesi gerektiği yönünde karşı oy kullandı. Mahkeme Heyeti, 37 sanık hakkında beraat kararı verdi. Berat edenler şöyle; Murat Bektaşoğlu, İhsan Çevik, Abdullah Zafer Arısoy, Hüseyin Bakır, Erol Ersan, Selahattin Gözmen, Fikret Coşkun, Altan Dikmen, Osman Çetin, Murat Balkaş, Abdil Akça, Uğur Üstek, Duran Ayhan, Levent Maraş, Hakan Öktem, Mustafa Kelleci, Mustafa Aydın, İmdat Solak, Mutlu Kılıçlı, Hakan Yıldırım, Levent Güldoğuş, Musa Fariz, Ertan Karagözlü, Arif Bıyıklı, Ahmet Çetin, Hüseyin Durdu, Rifat Gürçam, Embiya Şen, Ali Güngör, İsmail Karaoğlan, Recep Yavuz, Ahmet Yanaral, Erdal Yıldırım, Erdinç Yıldız, Eyüp Aktaş, Murat Bektaşoğlu, Serhat Dizdaroğlu.

ERDOĞAN'DAN BALYOZ YORUMU

YARGITAY SÜRECİ VAR.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kudüs Üniversitesi'nin düzenlediği fahri doktora töreninden sonra mahkemenin açıkladığı Balyoz kararlarıyla ilgili konuştu. Başbakan Erdoğan tarihi Kudüs fotoğraflarından oluşan sergiyi gezerken salondaki televizyonda balyoz kararlarının açıklanması ilginç bir görüntü oluşturdu. Başbakan Balyoz davasında verilen kararla ilgili şunları söyledi:  

"Gerekçeyle ilgili hiçbir bilgim yok. Gerekçeyi bilmeden bu konuyla ilgili açıklama yapmam doğru olmaz. Kaldı ki gerekçeyi gördükten sonra da bunun şu andaki kararla, mahkeme kararından sonra bir de malum Yargıtay süreci var. Bunu da görmek durumundayız. Bizim bütün temennimiz bütün arzumuz buradan haklı bir kararın çıkmasıdır. Bunu bekleriz. Ama şu anda noktanın konulduğu bir durum değildir. Çünkü devam eden bir süreç var. o devam eden süreçten sonra ortaya ne çıkar onu bilemem, gerekçeyi gördükten sonra yorum yapma imkanına kavuşabilirim."

KILIÇDAROĞLU'NDAN BALYOZ AÇIKLAMASI

SİLİVRİ'DE HAKİM VAR SAVCI VAR MAHKEME VAR ADALET YOK

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Balyoz davasıyla ilgili mahkeme kararı üzerine açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu "Silivri'de hakim var savcı var mahkeme var adalet yok. Yargıç vicdanıyla karar veren kişidir. Vicdanını siyasi otoritenin emrine verene yargıç denmez" dedi.

 

BAHÇELİ: MİLLET İRADESİNE SÜRÜLMÜŞ KARA LEKE

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinden İstanbul Milletvekili seçilen emekli Korgeneral Engin Alan’ın, Balyoz davasında 18 yıl hapis cezası almasıyla ilgili, “Millet vekaletini seçimle almış bir milletvekilinin mesnetsiz ve haksız yere cezalandırılması, millet iradesine sürülmüş kara bir leke, telafisi çok zor olacak hakaret ve saygısızlıktır” dedi. Bahçeli, yaptığı yazılı açıklamada, şunları kaydetti:

Adaletsizlik tescil edildi

“21 ay süren, birçok tartışma ve muammaya sahne olan sözde darbe davası neticesinde, verilen kararın vicdanları kanattığı ve adaletsizliği tescil ettiği gün gibi meydandadır. Başta 28 Şubat süreci olmak üzere, geçmişin rövanş ve intikamını almak adına adaletin gölgelendiği ve tarumar edildiği izlenimi gittikçe güçlendi. PKK terör örgütüyle azim ve cesaretle mücadele eden kahramanların toptancı bir yaklaşımla darbecilerle ve darbe heveslileriyle aynı kategoride değerlendirilmesi bu sarih gerçeği göstermektedir.

 Tamiri yapılmalı

PKK terörünün, ülkemizi kan gölüne çevirdiği bir süreçte mahkemece verilen kararın şaibeli, her türlü yorum ve tartışmaya açık yönleri olduğu ortadadır. Söz konusu adaletsizliğin giderilmesi, verilen kararın siyasi içerikten arındırılması için Yargıtay safhasında mutlaka tashih ve tamiri yapılmalıdır. Unutulmamalıdır ki hukuk herkes içindir ve herkese bir gün lazım olacaktır. MHP, Engin Alan’ın suçsuz olduğuna inandığından yanında durmaya sonuna kadar devam edecektir.”


Yorumlar

İLGİLİ HABERLER
DİĞER HABERLER
TUM-PLAJ-OZGE-OZPiRiNCCiYi-iZLEDi

TÜM PLAJ ÖZGE ÖZPİRİNÇCİ'Yİ İZLEDİ!

ÖZGE ÖZPİRİNÇCİ, BUĞRA GÜLSOY İLE BAŞROLÜ PAYLAŞTIĞI ‘ACI TATLI EKŞİ’NİN SETİNE VERİLEN ARAYI SEVGİLİSİ BURAK YAMANTÜRK’LE ÇEŞME’DE GEÇİRİYOR.
Bomba Dedikodu

H.ŞENDİL HAMİLE Mİ?

HATİCE ŞENDİL İLE BURAK SAĞYAŞAR, MAYIS 2015'TE EVLENMİŞTİ. HATİCE ŞENDİL'İN HAMİLE OLDUĞU İDDİASINA SAĞYAŞAR'DAN YANIT GELDİ.
Laf Ebesi

KENAN BU SEZON YOK

KENDİSİ İÇİN YAZILAN İKİ DİZİYİ BEĞENMEYEN KENAN İMİRZALIOĞLU ÖNÜMÜZDEKİ SEZON EKRANDA OLMAYACAK.
Tv Dizi Kazanı

DALIŞ HOCASINI DÖVDÜ

‘LEYLA İLE MECNUN’ DİZİSİNDE CANLANDIRDIĞI ‘ERDAL BAKKAL’ KARAKTERİYLE ADINDAN SÖZ ETTİREN CENGİZ BOZKURT, GEÇEN HAFTA TATİL İÇİN GİTTİĞİ ANTALYA’NIN KAŞ İLÇESİNDE KARAKO...

ARZU SABANCI'DAN FLAŞ ASLIŞAH ALKOÇLAR VE ÖZGE ULUSOY YORUMU!

DENSA HOLDİNG YÖNETİM KURULU BAŞKANI ÖMER SABANCI’NIN BÜYÜK OĞLU HACI SABANCI, YAKLAŞIK DÖRT SENEDİR ÜNLÜ MANKEN ÖZGE ULUSOY’LA AŞK YAŞIYOR. ORTANCA OĞLU HAKAN İSE BİR YI...

SERENAY YOLLARDA...

ÜNLÜ OYUNCU VE MODEL SERENAY SARIKAYA, REKLAM YÜZÜ OLDUĞU MAVİ'NİN ÇEKİMLERİ İÇİN YURTDIŞINA ÇIKTI.

HAFTANIN EN İYİ MEKANLARI