BİLAL ÖZCAN YAZDI: CANISI NEDEN ÖLDÜ?

GAZETECİ BİLAL ÖZCAN, 'CANISI' VE DİĞER PEK ÇOK ŞARKIYLA MİLYONLARIN SEVGİSİNİ KAZANAN İBRAHİM ERKAL'IN BEYİN ÖLÜMÜNÜN GERÇEKLEŞMESİNİN ARDINDAN YAZDI.
detaylar için tıklayın

ÜYE GİRİŞİ

Kullanıcı Adı
Şifre

TRANS GÜZELLİK YARIŞMASI NE ZAMAN

CAĞLA AKALIN ANGEL OF TURKEY TRANS GÜZELLİK YARIŞMASI'NIN KURUCUSU ASYA DİLOVAN İLE BU SENE ÜÇÜNCÜSÜ DÜZENLENECEK YARIŞMAYI KONUŞTU.
detaylar için tıklayın
ARAMA
TACİZCİ ÜNLÜ KİM ?

14 YAŞINDAKİ KIZIN BABASI MÜZİK ŞİRKETİNİ BASTI VE AVAZI ÇIKTIĞI KADAR BAĞIRDI: KIZIMI SANA YEDİRMEM! GÖLGE KADIN'IN BU YAZISI KIYAMET KOPARTACAK!.
detaylar için tıklayın
DİZİ
POLİSİ
dizi polisi DİZİ POLİSİ YAZIYOR: MERYEM UZERLİ KOCASI ÖLMÜŞ DUL KADINLARA BENZEMİŞ!
SARIŞIN, GÜZELLER GÜZELİ, AMA BİR O KADAR DA SERT VE ELİ COPLU 'DİZİ POLİSİ' DİZİLERDE BEĞENDİKLERİNİ VE BEĞENMEDİKLERİNİ TEK TEK YAZDI... BAKIN 'DİZİ POLİSİ' K...
ANKET
2016-2017 SEZONUNUN ŞAMPİYONU KİM OLUR?
GALATASARAY
BEŞİKTAŞ
KONYASPOR
FENERBAHÇE
BURSASPOR
TRABZONSPOR
BAŞAKŞEHİR
OSMANLOSPOR

ÖZAL'IN MEZARI AÇILACAK

OZALiN-MEZARi-ACiLACAK 17 Eylül 2012 23:21

 

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, ölümüyle ilgili iddialar üzerine soruşturma yürüttüğü 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın mezarının açılarak inceleme yapılmasına karar verdi. Soruşturmayı yürüten TMK'nın 10. maddesiyle görevli Cumhuriyet Savcısı Kemal Çetin, Özal'ın mezarın açılması için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na talimat yazdı.

Mezar, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın gözetiminde açılacak. Adli Tıp Kurumu, Özal'ın kesin ölüm nedenine ilişkin inceleme yapacak.

ATASOY: "MEZARI ULUSLARARASI EKİP AÇMALI"

Adli Bilimler Uzmanı Prof. Dr. Sevil Atasoy, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın mezarının uluslararası bir heyet tarafından açılması gerektiğini söyledi.

Atasoy şunları söyledi: "Bir mezar açılmasına karar verildiğinde ekipte yer alacak uzmanların dikkatlice belirlenmesi, ayrıca örneklerin nerede ve hangi hedefe yönelik olarak inceleneceğinin belirlenmesinden sonra bu kurum ve kuruluş temsilcilerinin ya da tüzel kişilerin mezar açımı sırasında çalışmalara katılmasının sağlanması gerekir.

 

Çünkü örnekleri çalışacak olanlar ne şekilde örnek alınacağı kararına katılmadıkları takdirde, daha sonra burada yapılan eksiklikleri öne sürerek çalışmalarının sonuç vermediğinden söz edebilir. Bu nedenle sorumluluğa ortak olmaları, baştan sağlanmalıdır.

YANLIŞ SONUÇLAR ÇIKABİLİR

Bilindiği üzere mezar açma sonunda elde edilen örneklerde yapılacak her türlü analiz cenazenin defnedildiği topraktan, flora ve faunadan son derece etkilenir. Bu gerçek gözönünde bulundurularak gerek uluslararası gerekse ulusal yönergelerde belirtildiği biçimde toprak örneklerinin mukayese amaçlı toplanması ve laboratuvara gönderilmesi ihmal edilmemelidir. Bir örnek verilecek olursa toprağın kendinde bulunan, yüksek miktarda arsenik feth-i kabirle elde edilen örneklere aradan geçen yıllar içinde difüzyona uğrayabilir ve yanlış sonuçlar elde edilmesine yol açabilir.

HER LABORATUVAR İNCELEYEMEZ

Mezar açmada elde edilecek örneklerde çalışma yapanların artık uzmanlaştığını ve farklı ülkelerde çalışan bilim insanlarının farklı alanlarda deney yapabildiğini gözönünde bulundurmak bu nedenle açılışta bulunacak uluslararası bir ekibin belirlenmesi ilk iş olmalıdır.

Kısacası her laboratuvar ölüme sebebiyet verecek her maddeyi inceleyemez. Nitekim son günlerde gündeme gelen Arafat’ın zehirlenip zehirlenmediğinin incelenmesi noktasında Cenevre’de bir laboratuvar görevlendirilmiştir."


Yorumlar

İLGİLİ HABERLER
DİĞER HABERLER
TUM-PLAJ-OZGE-OZPiRiNCCiYi-iZLEDi

TÜM PLAJ ÖZGE ÖZPİRİNÇCİ'Yİ İZLEDİ!

ÖZGE ÖZPİRİNÇCİ, BUĞRA GÜLSOY İLE BAŞROLÜ PAYLAŞTIĞI ‘ACI TATLI EKŞİ’NİN SETİNE VERİLEN ARAYI SEVGİLİSİ BURAK YAMANTÜRK’LE ÇEŞME’DE GEÇİRİYOR.
Bomba Dedikodu

H.ŞENDİL HAMİLE Mİ?

HATİCE ŞENDİL İLE BURAK SAĞYAŞAR, MAYIS 2015'TE EVLENMİŞTİ. HATİCE ŞENDİL'İN HAMİLE OLDUĞU İDDİASINA SAĞYAŞAR'DAN YANIT GELDİ.
Laf Ebesi

KENAN BU SEZON YOK

KENDİSİ İÇİN YAZILAN İKİ DİZİYİ BEĞENMEYEN KENAN İMİRZALIOĞLU ÖNÜMÜZDEKİ SEZON EKRANDA OLMAYACAK.
Tv Dizi Kazanı

DALIŞ HOCASINI DÖVDÜ

‘LEYLA İLE MECNUN’ DİZİSİNDE CANLANDIRDIĞI ‘ERDAL BAKKAL’ KARAKTERİYLE ADINDAN SÖZ ETTİREN CENGİZ BOZKURT, GEÇEN HAFTA TATİL İÇİN GİTTİĞİ ANTALYA’NIN KAŞ İLÇESİNDE KARAKO...

ARZU SABANCI'DAN FLAŞ ASLIŞAH ALKOÇLAR VE ÖZGE ULUSOY YORUMU!

DENSA HOLDİNG YÖNETİM KURULU BAŞKANI ÖMER SABANCI’NIN BÜYÜK OĞLU HACI SABANCI, YAKLAŞIK DÖRT SENEDİR ÜNLÜ MANKEN ÖZGE ULUSOY’LA AŞK YAŞIYOR. ORTANCA OĞLU HAKAN İSE BİR YI...

SERENAY YOLLARDA...

ÜNLÜ OYUNCU VE MODEL SERENAY SARIKAYA, REKLAM YÜZÜ OLDUĞU MAVİ'NİN ÇEKİMLERİ İÇİN YURTDIŞINA ÇIKTI.

HAFTANIN EN İYİ MEKANLARI