BİLAL ÖZCAN YAZDI: CANISI NEDEN ÖLDÜ?

GAZETECİ BİLAL ÖZCAN, 'CANISI' VE DİĞER PEK ÇOK ŞARKIYLA MİLYONLARIN SEVGİSİNİ KAZANAN İBRAHİM ERKAL'IN BEYİN ÖLÜMÜNÜN GERÇEKLEŞMESİNİN ARDINDAN YAZDI.
detaylar için tıklayın

ÜYE GİRİŞİ

Kullanıcı Adı
Şifre

TRANS GÜZELLİK YARIŞMASI NE ZAMAN

CAĞLA AKALIN ANGEL OF TURKEY TRANS GÜZELLİK YARIŞMASI'NIN KURUCUSU ASYA DİLOVAN İLE BU SENE ÜÇÜNCÜSÜ DÜZENLENECEK YARIŞMAYI KONUŞTU.
detaylar için tıklayın
ARAMA
TACİZCİ ÜNLÜ KİM ?

14 YAŞINDAKİ KIZIN BABASI MÜZİK ŞİRKETİNİ BASTI VE AVAZI ÇIKTIĞI KADAR BAĞIRDI: KIZIMI SANA YEDİRMEM! GÖLGE KADIN'IN BU YAZISI KIYAMET KOPARTACAK!.
detaylar için tıklayın
DİZİ
POLİSİ
dizi polisi DİZİ POLİSİ YAZIYOR: MERYEM UZERLİ KOCASI ÖLMÜŞ DUL KADINLARA BENZEMİŞ!
SARIŞIN, GÜZELLER GÜZELİ, AMA BİR O KADAR DA SERT VE ELİ COPLU 'DİZİ POLİSİ' DİZİLERDE BEĞENDİKLERİNİ VE BEĞENMEDİKLERİNİ TEK TEK YAZDI... BAKIN 'DİZİ POLİSİ' K...
ANKET
2016-2017 SEZONUNUN ŞAMPİYONU KİM OLUR?
GALATASARAY
BEŞİKTAŞ
KONYASPOR
FENERBAHÇE
BURSASPOR
TRABZONSPOR
BAŞAKŞEHİR
OSMANLOSPOR

'ARKADAŞ DETOKSU YAPTIK'

ARKADAS-DETOKSU-YAPTiK 02 Eylül 2012 13:44

Oyuncu Altan gördüm eşi Vahide Gördüm kanserle mücadele ederken arkadaş detoksu yaptıklarını söyledi.  Gördüm, "Yakın sandıklarımız kapımızı bile çalmadı. Ama hiç tanımadıklarımız aradı. Seren Serengil 'Gelip evi temizlerim' dedi. Emel Sayın, Erol Evgin'i tanımazdık defalarca aradılar" dedi

 

-Eşiniz Vahide Gördüm hastalığı atlattı çok şükür.  Eşinizin kanser olduğunu öğrendikten sonra yakın çevrenizden sizi arayıp soranlar çok oldu mu?

Bir gün araba kullanıyorum. Bir telefon geldi bana. "Alo, Altan Gördüm Bey'le mi görüşüyorum?" dedi. Sanki biri birini taklit ediyor. "Evet, buyurun efendim benim" dedim. "Merhaba ben Emel Sayın" dedi. "Buyurun Emel Hanım" dedim. "Çok üzüldüm ben Vahide'ciğime geçmiş olsun dilemek istiyorum" dedi. Allah Allah tanışmayız bize göre koskoca Emel Sayın. Keza Nilüfer... Onunla Vahide kanka oldu. O da hastalandı ya. Vahide bilmediğimiz çok kişiye yardımcı oldu. Bir gün yine bir mesaj, tanımadığım bir numara, "Çok arkadaşınız vardır ama ben sizi çok seviyorum. Evinize gelip evinizi toplarım. Temizlik yaparım" Kim dersiniz? Seren Serengil...  Erol Evgin kaç defa aradı. "İyi misiniz, bir şeye ihtiyacınız var mı?" dedi. Bu arada çok yakın zannettiğimiz arkadaşlarımız vardı. Kapımızı bile çalmadılar. Karımın hastalığında arkadaş detoksu yaptık. Bazılarının hayatlarımızda yeri olmadığını anladık.

 

-Tedavi sırasında eşiniz Vahide Hanım'ın saçlarının dökülecek olmasını nasıl karşıladınız?

Benim şöyle bir esprim oldu, doktora gittik, doktor dedi ki "Bu tür hastalıklarda bu ilacı verdiğimizde saçlar dökülecek, kaşlar kirpikler dökülecek" Biz de "İyi" dedik. Sonra çıktık cafe gibi bir yerde oturduk, bir şeyler yiyoruz. Ben baktım ona, "Şimdi saçlar dökülecek" "Evet" dedi. "Kaşlar da dökülecek" "Evet" dedi. "Kirpikler de dökülecek" dedim. Yine "Evet" dedi. "Bayağı uzaylı olacaksın" dedim. Güldük. O da çok güldü. Sonra doktora şöyle bir espri yaptım "Doktor ya bende biraz kemoterapi alayım" dedim. "Niye?" dedi. "Kemoterapi bitince yeniden saçlar çıkıyormuş" dedim. Ben de de saç yok. Ha ha ha..

 

İLK ÖNCE KIZINI DÜŞÜNDÜ

 

-Kanserle mücadele edenlerin eşlerine neler önerirsiniz?

Bir defa çok iyi arkadaş olmaları lazım...  Var olan durumdan çok daha fazla hoş görülü olmaları gerekir. Çünkü ne kadar yakınlık gösterirseniz gösterin, sonuçta hasta hastalığıyla yalnız kalıyor. İnsanlar konuşuyorlar "Atlatırsın" diyorlar. Atlatamamak ne demek? Ölmek demek. Ya da gelip "Bu grip gibi" diyorlar. Evet, yakalanma ihtimali grip gibi... Allah korusun gel bir yakalan, grip gibi mi oluyor. Bu işin kişisel boyutu var, toplumsal boyutu var, ailevi boyutu var. İlk aklına ne geldi diye sordum Vahide'ye... "Sizi düşündüm, Alize'yi düşündüm" dedi. Doktorlar "Kanser olan sensin" desin istedim. Yani senin yerine ben öleyim gibi bir şey bu. Çekmeyen bilmez, herkes bir şey söyler. Allah korusun, Allah kimsenin başına vermesin. Ben, "konforlu ölelim" derim hep.." Ölümümüz de güzel olsun. Her işin başı sağlık. Gerisi bir şekilde çözülüyor.

 

Kanser artıyor önlem alınmalı

-Tedavi masrafları ne kadar tuttu?

150 bin lirayı geçti. Uzun bir süreç. 30 seans sürdü kemoterapi. Bizim özel sigortamız var. Sağ olsunlar ameliyat masraflarını karşıladılar. Sigorta kötü gün için... Şemsiye gibi. Yanında bulundur, yağmur yağarsa aç... Sonraki kemoterapi masraflarını ben sigortadan istemedim. 'Gördüm Ailesi'nden ilginç tavır' diye bir gazetede haber çıktı. Özel sigortalı ama özel sigortalarını ödemediler, ceplerinden ödediler. Doğru, özel sigortamızı ameliyat hariç kullanmadık. Niye kanser bu kadar arttı arkadaşlar? Mutlaka bir sebebi var. Biz kendi insanımızı kendi çevremizi koruyamıyoruz. Yeni kuşakları sağlıklı bırakmak için bu bir devlet politikası olmalı. Devletimizin bekası gücü için en azından bununla mücadele etmeliyiz. Biz 7-8 yıldır LÖSEV Vakfı'na hem maddi aylık hem de manevi destek oluyoruz. Tüm arkadaşlarımızın bunu yapması gerekiyor. Aslında dinimizin gereği de bu. Şimdi Ankara'da 200 yataklı bir kanser hastanesi yaptırıyoruz. Vakıf yaptırıyor ama biz de destek oluyoruz.

Nüksederse tedavi olmam diyor

Vahide Hanım atlattı mı hastalığı?

O tedaviler bitti.“Bir daha nüksederse bu hastalık, kemoterapi tedavisi olmamî diyor. Beyin olarak da o hastalığın bir daha olmayacağını çözmek istiyor. Yani “Bir daha o süreci yaşamak istemiyorumî dedi. Yani gemileri yaktı o anlamda. İnşallah bir daha yaşanmaz. Bilemiyorsunuz tabii.

-Kızınız Alize'de oyunculuğa meraklı mı?

O oyuncu olmak istiyor. Ben baba olarak onun istediği eğitimi alma konusunda destek olmakla sorumluyum. Zorluklarını ona da anlatıyorum bütün genç arkadaşlara anlattığım gibi. O yurt dışında eğitim görmek istiyor. Bu arada ona, 2-3 yıldır televizyon  dizilerinden çok güzel teklifler var. Fazla bulaşmasını istemiyoruz, bu sene lise sona gidecek. O da inandığı bir projede yer almak istiyor. Aile boyu oyunculuk yapacağız yani.

Önce bilgi sonra fikir

İnsan olmak için bilgili olmak gerekir. Gerçek anlamda sanatçı ise entelektüel olmalıdır. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz. Bilgi sahibi olacak sanatçı. Bir alt yapısı mutlaka olmalı. O zaman hayata daha farklı bakıyor. Kimse alınmasın televizyon dizilerinde gerçek anlamda bir kreatiflikten söz edilemez. O yüzden televizyon oyunculuğunu teknisyenlik olarak görüyorum.

Dizilerde başrol oyuncularına verilen ücretlerin çok yüksek olması, ebeveynlerin çocuklarının oyuncu olması konusunda ısrarcı olmalarına neden oluyor. Sizce bu meslek göründüğü gibi kolay mı? Değil elbette...

RÖPORTAJ. ŞEBNEM ÖZCAN


Yorumlar

İLGİLİ HABERLER
DİĞER HABERLER
TUM-PLAJ-OZGE-OZPiRiNCCiYi-iZLEDi

TÜM PLAJ ÖZGE ÖZPİRİNÇCİ'Yİ İZLEDİ!

ÖZGE ÖZPİRİNÇCİ, BUĞRA GÜLSOY İLE BAŞROLÜ PAYLAŞTIĞI ‘ACI TATLI EKŞİ’NİN SETİNE VERİLEN ARAYI SEVGİLİSİ BURAK YAMANTÜRK’LE ÇEŞME’DE GEÇİRİYOR.
Bomba Dedikodu

H.ŞENDİL HAMİLE Mİ?

HATİCE ŞENDİL İLE BURAK SAĞYAŞAR, MAYIS 2015'TE EVLENMİŞTİ. HATİCE ŞENDİL'İN HAMİLE OLDUĞU İDDİASINA SAĞYAŞAR'DAN YANIT GELDİ.
Laf Ebesi

KENAN BU SEZON YOK

KENDİSİ İÇİN YAZILAN İKİ DİZİYİ BEĞENMEYEN KENAN İMİRZALIOĞLU ÖNÜMÜZDEKİ SEZON EKRANDA OLMAYACAK.
Tv Dizi Kazanı

DALIŞ HOCASINI DÖVDÜ

‘LEYLA İLE MECNUN’ DİZİSİNDE CANLANDIRDIĞI ‘ERDAL BAKKAL’ KARAKTERİYLE ADINDAN SÖZ ETTİREN CENGİZ BOZKURT, GEÇEN HAFTA TATİL İÇİN GİTTİĞİ ANTALYA’NIN KAŞ İLÇESİNDE KARAKO...

ARZU SABANCI'DAN FLAŞ ASLIŞAH ALKOÇLAR VE ÖZGE ULUSOY YORUMU!

DENSA HOLDİNG YÖNETİM KURULU BAŞKANI ÖMER SABANCI’NIN BÜYÜK OĞLU HACI SABANCI, YAKLAŞIK DÖRT SENEDİR ÜNLÜ MANKEN ÖZGE ULUSOY’LA AŞK YAŞIYOR. ORTANCA OĞLU HAKAN İSE BİR YI...

SERENAY YOLLARDA...

ÜNLÜ OYUNCU VE MODEL SERENAY SARIKAYA, REKLAM YÜZÜ OLDUĞU MAVİ'NİN ÇEKİMLERİ İÇİN YURTDIŞINA ÇIKTI.

HAFTANIN EN İYİ MEKANLARI